fbpx
Responsive Menu
Add more content here...
IMG_3341


סגולות צמחי המרפא

כשאנחנו חווים קושי ומוצפים ברגשות של פחד, כעס, עצב אנחנו מייד מחפשים משהו חיצוני שיעזור לנו להירגע כל זאת במטרה להוריד את סף הלחץ ולהתאזן. את המטרה הזו אנחנו יכולים להשיג גם דרך צמחי מרפא. 

 

רפואת הצמחים היא הרפואה העתיקה ביותר.

היא התפתחה בתרבויות שונות באופן בלתי תלוי. הצמחים הגיעו לכדור הארץ לפני האדם.

כדור הארץ היה מכוסה ביערות, ובצמחיה מסוגים שונים, ובני האדם למדו להעריך את סגולות המרפא של הצמחים, ולהשתמש בהם כדי לשמור על בריאותם וכדי לטפל בחוליים ומכאוביהם.

 

כיצד פועלים צמחי המרפא?

המחשבה המערבית האנליטית רואה בצמח מעבדה משוכללת ביותר.

 הצמח, שמנצל את אנרגית השמש באופן ישיר, מייצר אין ספור מרכיבים. הצמח מייצר את כל המרכיבים לתועלתו.

חלק מהמרכיבים משמשים עבורו מקור אנרגיה, אחרים הם אנזימים שונים הדרושים לקיום התהליכים הכימיים והפיזיולוגיים השונים, ומרכיבים רבים מהווים את ההגנה של הצמח, ומאפשרים לו לשרוד בעולם של מיקרואורגניזמים ובעלי חיים הרואים בו מזון.

מצויים בצמח קבוצות של חומרי טבע שונים, כגון, פלבנואידים, קומרינים, חומצות שונות, טרפנים, ספונינים, אלקלואידים, רזינים, שמנים נדיפים, ועוד והם אחראים לפעילות הפיזיולוגית של הצמח. הם משפיעים על מערכות שונות בגופנו, ופועלים לפי מנגנונים שונים

סגולות צמחי מרפא, או השימוש בצמחים למטרות רפואיות, הן חלק ממערכת הרפואה המסורתית  בעולם המערבי המודרני. (שימוש בתרופות).

רבים מאמינים בסגולות הרפואיות של צמחים ומשתמשים בהם לטיפול במגוון בעיות בריאותיות.

למרות שישנם צמחים שהוכח מדעית שהם יכולים לסייע בטיפול בחלק מהמחלות והתסמין, יש לשים לב שאין להם תפקיד של תחליף לרפואה המודרנית ולפני שמתחילים לשימוש בצמחים כחלק מתוך תוכנית טיפולית, יש להיות מודעים לאפשריות שונות  הידועות ולהיות על קשר עם אנשי המקצוע השונים.

לפני שאתם משתמשים בצמחי מרפא, תהיו בטוחים שאתם מבינים את הסימפטומים והבעיות הבריאותיות שאתם מנסים לטפל בהם, ושאתם מתמקדים במטרות הרפואיות הנכונות. בנוסף, תמיד יש להיות מודעים לאפשרויות של תופעות לוואי או אינטראקציות עם תרופות אחרות שאתם לוקחים.

הנה כאן רשימה קצרה של צמחים שנמצאים בשימוש המסורתי:

 

קמומיל

אחד הצמחים המרגיעים שמומלץ מאוד לצרוך בתקופה הזאת הוא -מתאים לכלל האוכלוסיה ילדים ומבוגרים ניתן לשתות אותו כמה פעמים ביום. משמש להקלה על בעיות של שיניים וחניכיים, תסמינים מטרידים בעיכול לדוגמה גזים, נפיחות, כאב עד בעיות עיכול כמו מעיר רגיש/רגיז.

 

זרעי אניס – 

צמח מרגיע ומאוד מסייע לשינה, תומך במערכת העיכול ומוריד את הלחץ. במצבים של חרדה ולחץ ממושכים מומלץ לשתות במשך היום.   

 

כוסברה

יש לה סגולות מרגיעות, והיא נמצאת בשימוש בעיקר להרגעת העצבים.

ציפורן –

נחשב לצמח מרפא/תבלין מועיל מאוד. הציפורן מכיל כמות גבוהה של מנגן, החיוני לבריאות תקינה של הגוף. המנגן מעורב בתהליכים שונים בבריאות המוח, הזיכרון, עצמות, חילוף חומרים ומערכת חיסון.

 

אלוורה

מכילה ג'ל הנחשב למשכר ומרגיע, ונמצאת בשימוש לטיפול בכוויות ופציעות עקביות.

 

סמבוק שחור

מכיל מספר חומרים פעילים שמשמשים להקלה על בעיות בנשימה. הוא אנטי ויראלי, מפחית ליחה ונוגד אלרגיה. נהדר להתמודדות עם מחלות שפעת.

 

אכינצאה

נחשבת לאחד מצמחי המרפא המוכרים, הנחקרים והשימושיים ביותר. היא מוכרת בעיקר בריכוז רכיבים נוגדי מזהמים כגון חיידקים, ופטריות.
לאכינצאה יש לה יכולת אנטי דלקתית טובה והיא מחזקת את מערכת החיסון.

שימוש בצמחי מרפא דורש הבנה והכוונה. מומלץ להיות תחת פיקוח מקצועי.

כנטורופתית מוסמכת אני משלבת את עולם התזונה יחד עם שימוש בצמחי מרפא ותבלינים מוכרים המתאימים למטופל באופן אישי בהתאם לצרכים האישיים של הגוף/נפש של אותו מטופל.

הטבע העניק לנו צמחי מרפא בעלי סגולות רפואיות, אם נשתמש בהם נכון נוכל לשפר את מצבנו הבריאותי בהווה ואף נוכל למנוע את הופעתן של מחלות בעתיד.

אז איך אפשר להתאים לכם תזונה, צמחים ותבלינים באופן אישי כדי שתצליחו להביא את הבריאות למקום מאוזן ותרגישו מלאי אנרגיה וויטליות ותוכלו
לממש את החלומות שלכם?

 

אני מאמינה שלכולם מגיע לחיות טוב ולהיות בריאים, ושואפת לעזור לכמה שיותר גברים ונשים להגיע למטרות אלה.

קבלו עכשיו את המדריך לצמחי מרפא, במתנה!

מוגבל לשבועיים בלבד!

לחצו כאן

חוסן עבורי הוא היכולת להתאושש בצעדים בטוחים  מהקושי  

–  אם אני חזקה ואם אני בריאה – אני יכולה לבנות חוסן.

אם כולנו נהיה חזקים ובריאים, יחד נצליח לבנות מחדש, נשמור על מצב רוח – וביחד נצליח להתחבר לטובת המשפחה החברים ולטובת כל אדם שזקוק לנו.

מדריכים נוספים שיתמכו בחוסן הנפשי שלך נמצאים כאן במרחק קליק אחד. 

לחצו עכשיו כאן!

 => https://lucyrabinshop.com/ <=

נעים להכיר. שמי לוסי רבין ואני מאמנת הוליסטית לאורח חיים בריא, תזונאית ונטורופתית. בשיטה שפיתחתי אני עושה שימוש בכלים רבים שרכשתי בלימודים מעולמות הרפלקסולוגיה, ארומתרפיה, פרחי באך, פנג שוואי, דמיון מודרך, איורוודה, טיפול רגשי ומדיטציה.

אני מאמינה שלכולם מגיע לחיות טוב ולהיות בריאים, ושואפת לעזור לכמה שיותר גברים ונשים להגיע למטרות אלה.

אני מציעה לכם תכנית פעולה אפקטיבית וליווי אישי תומך להצלחה בתהליך של מעבר לאורח חיים יותר בריא – בהתאם למטרות שלך!

https://lucyrabin.co.il/program/

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן